Wycieczka do Fabryki Bombek w Staszowie

16 listopada dzieci z grupy III odwiedziły bardzo kolorowe i zarazem magiczne miejsce jakim jest niewątpliwie Fabryk Bombek w Staszowie. Zwiedzanie fabryki rozpoczęły od oglądania bombek, które wisiały na choinkach w polskich domach w latach 60, 70 i 80-tych oraz tych, które wieszane są  współcześnie. Następnie przechodząc przez  kolejne pomieszczenia fabryki poznały proces wytwarzania bombek od dmuchania szkła, poprzez srebrzanie, lakierowanie i dekorowanie. Miały również okazję posłuchać bajki o  gwiazdeczce, zwiedzając jej szklaną krainę. Najbardziej wyczekiwanym momentem, były jednak warsztaty plastyczne. Każdy przedszkolak otrzymał bombkę w wybranym przez siebie kolorze, którą mógł udekorować według własnego pomysłu, ulubionymi kolorami.  Wykonane własnoręcznie bombki, ładnie zapakowane, dzieci zabrały ze sobą do domów. Zapewne zawisną one w tym roku na choinkach, w domach przedszkolaków, będąc pamiątką i miłym wspomnieniem z wizyty w Staszowskiej Fabryce.