Święto Dyni czyli pomarańczowy dzień w grupie IV

27 października w gr. 4-latków, ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Swoje święto miała wesoła Dynia. Były dyniowe zabawy matematyczne, tańce, pokaz mody i dyniowe zawody. Dzieci „badały” dynię – jej ciężar, wygląd zewnętrzny  i wewnętrzny. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań. Miały okazję przekonać się, jak smakują dyniowe babeczki i ciasta, przygotowane przez mamy, którym bardzo dziękujemy za ich przygotowanie. Przedszkolaki wykonały również zadanie jesienne, z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego FA-LA-MI, łączące  aktywność plastyczną oraz muzyczną. pt. „Jesień – malowanie z użyciem darów jesieni”.

Jesień – malowanie z użyciem darów jesieni