„Światowy Dzień Postaci z Bajek”

7 listopada 2016 r. w grupie II 5-latków, wychowawczynie D. Zawiosza i M. Molisak zorganizowały „Światowy Dzień Postaci z Bajek”. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. W tym wyjątkowym dniu wychowankowie przybyli do przedszkola przebrani w piękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro zwycięża. Dzieci w tym dniu wysłuchały bajek przez zaproszonych rodziców, nazywały bajkowe postacie, prezentowały przyniesione z domu rekwizyty, odgadywały zagadki słowno-obrazkowe, a także wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce. Oczywiście nie zabrakł przyniesionych przez rodziców słodkich upominków dla wszystkich uczestników zabawy. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. W tym dniu także do przedszkola przybyli wolontariusze, którzy wystawili w każdej grupie teatrzyk pt.: „Czerwony Kapturek”.