Poznajemy zawód pielęgniarza – grupa IV

29 maja do przedszkola przybył Pan Norbert Nowak, prywatnie tata Anielki, który  na co dzień pracuje w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA oraz w hospicjum. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarza, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania  o zdrowie. Największe zainteresowanie wzbudziła czerwona torba, w której były różne  akcesoria medyczne. Pan Norbert zademonstrował dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, kołnierza stabilizującego, podanie szczepionki. Na zakończenie spotkania  wszyscy wspólnie bawili się przy piosence pt. „Lato, lato”.

Bardzo dziękujemy Panu Norbertowi za ciekawą lekcję.