Muzyka łączy pokolenia

Piękną tradycją dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju stały się coroczne prezentacje artystyczne organizowane w BSCK.

W tym roku koncert przedszkolaków odbył się pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia”.

Wszystkich przybyłych na występy gości, rodziców, dziadków, rodzeństwo i znajomych dzieci przywitała dyrektor Barbara Szostak. Wśród bardzo licznie zebranej publiczności znaleźli się również goście honorowi: Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój- Waldemar Sikora, dyrektor ZOPiS w Busku-Zdroju- Jerzy Radziwolski, radny Rady Miejskiej- Maciej Gawin.

W tym roku po raz pierwszy w uroczystym koncercie wzięły również udział dzieci z oddziału zamiejscowego „ Wesołe Przedszkole” w Kołaczkowicach, powstałego w ramach projektu unijnego przy poparciu finansowym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego i Gminy Busko-Zdrój.

Tegoroczny koncert rozpoczął się przy dźwiękach poloneza, którego pod kierunkiem nauczycielki rytmiki- Beaty Karbowniczek , w przepięknych strojach zatańczyły dzieci ze starszych grup wiekowych. Piękna sceneria kwitnącego sadu oraz starannie dobrane stroje, tematycznie związane z repertuarem, z pewnością uatrakcyjniły tę wspaniałą imprezę.

Rodzice z dumą, ogromną radością i wzruszeniem oglądali występy swych dzieci. Przedszkolaki również nie ukrywały swego zadowolenia i szczęścia, gdy nagradzane gromkimi brawami schodziły ze sceny.

Skip to content