Międzynarodowy Dzień Puzzli, Składanki i Łamigłówki – grupa I

Układanki edukacyjne dla dzieci to nie tylko sposób na kreatywne spędzanie czasu, ale także narzędzia edukacyjne, umożliwiające dzieciom rozwijanie umiejętności i zdobywanie wiadomości w przyjazny i radosny sposób. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, koncentrację, spostrzegawczość, motorykę małą, rozbudzają ciekawość poznawczą, pozwalają się skupić i wyciszyć, ćwiczą sprawność manualną, poszerzają słownictwo i wiadomości. Zabawa puzzlami sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanki edukacyjne, puzzle, łamigłówki są świetną alternatywą dla gier komputerowych.