Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

W poniedziałek 20 listopada, w kolejną rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka,  przedszkolaki wspólnie z UNICEF świętowały ten wyjątkowy dzień. W przedszkolu gościliśmy mamę Anielki i Ludwika – Panią Izabelę, która jest z zawodu adwokatem. W przystępny i bardzo ciekawy sposób opowiedziała wszystkim dzieciom o swojej pracy.  Przedszkolaki dowiedziały się, że toga jest strojem urzędowym na rozprawach sądowych, a kolory żabotów zależą od wykonywanego przez prawnika zawodu. Podczas spotkania Pani Izabela, w formie obrazkowej przypomniała dzieciom prawa i obowiązki dziecka. Uświadomiła przedszkolakom, że przestrzeganie prawa to obowiązek każdego człowieka. Na zakończenie spotkania, dzieci z grup IV i VII podziękowały Gościowi za wizytę, zaśpiewały piosenki i wręczyły Order Uśmiechu.

Bardzo dziękujemy za interesujące i pouczające spotkanie.