Dzień Wody  w grupie IV

22 marca to Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, ustanowione przez ONZ, ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. Przedszkolaki z gr. IV włączyły się w obchody tego święta. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor. Dużo frajdy sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe: „burza w szklance wody”, podczas których musiały wprawić wodę w ruch za pomocą słomek i puszczania przez nie bąbelków. Przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: nie marnujmy wody!