Dzień Dentysty w grupie IV

11 marca dzieci z grupy IV obchodziły Dzień Dentysty. Przedszkolaków odwiedził mile oczekiwany gość lekarz stomatolog pan Dawid Rajczewski, prywatnie tato Zosi.  Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i jak prawidłowo czyścić zęby. Pan doktor zachęcał  do ograniczania słodyczy i spożywania jak najwięcej warzyw i owoców. Największym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione rekwizyty – modele szczęki ludzkiej i narzędzia. Celem spotkania było przybliżenie osoby dentysty oraz zmniejszenie strachu dzieci przed wizytami w gabinecie stomatologicznym.  Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą przy muzyce. Dzieci  otrzymały  kolorowe naklejki i kubeczki, a pan doktor pamiątkowy dyplom. Mamy nadzieję, że po tej wizycie przedszkolaki będą pamiętać o dokładnym myciu zębów i kontroli w gabinetach stomatologicznych.
Dziękujemy bardzo Panu Dawidowi Rajczewskiemu za przybycie i dokładne przybliżenie wiadomości na temat, jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz o zdrowe ząbki.