Święto drzewa u przedszkolaków

Święto drzewa u przedszkolaków

Piękną tradycją, kultywowaną od wielu lat w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Busku-Zdroju, jest jesienne sadzenie drzew i krzewów ozdobnych na terenie przedszkola.

18 października 2013 r. w przedszkolu dla dzieciaków została przeprowadzona jesienna akcja proekologiczna.

Dzieciaki uczęszczające do Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju wraz ze swymi nauczycielkami: Danutą Zawiszą, Marzeną Molisak, Beatą Zając i Anettą Karcz, zaprosiły do placówki swoich rodziców i dziadków, aby wspólnie z nimi obchodzić Święto Drzewa, razem zasadzić w ogrodzie przedszkolnym nowe sadzonki drzew i krzewów ozdobnych.

Przedszkolną uroczystość uświetnili również swą obecnością zaproszeni przez dyrektor Barbarę Szostak goście:

• Pan Burmistrz Waldemar Sikora

• Pan Maciej Gawin- radny Rady Miejskiej wiceprezes stowarzyszenia „Busko – Busko”

• Pan Artur Brachowicz, członek stowarzyszenia „Busko-Busko” a przy okazji rodzic jednego z przedszkolaków.

Najpierw przedszkolaki zaprezentowały wszystkim inscenizację przedstawiającą jedną z przygód krasnala Hałabały pt.: „O gościach, co nie przyszli na ucztę”.

Korzystając z tej miłej atmosfery, dzieci zaprosiły swych bliskich oraz gości do wspólnej zabawy i na warsztatach plastycznych wykonały bardzo interesujące prace na temat „Dynia w jesiennym przebraniu”. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz zaproszeni goście wykazali się ogromną pomysłowością i talentami, czego rezultatem były bardzo ciekawe prace budzące zachwyt u wszystkich zebranych.

Kilka ciepłych słów do dzieci skierował Pan Burmistrz Waldemar Sikora. Radny Pan Maciej Gawin w imieniu własnym oraz Prezesa Stowarzyszenia „Busko Busko” Pani Dyrektor Barbarze Szostak podziękował za zaproszenie, życzył przedszkolakom miłej zabawy, rodzicom i opiekunom samej radości i zadowolenia z pociech przedszkolaków.

 

Skip to content