Skąd się bierze prąd? Spotkanie z Krzysiem Elektrykiem w grupie IV

17 czerwca dzieci z grupy IV miały okazję poznać kolejny ciekawy zawód – elektryka i zgłębić tajniki prądu. Gościły Pana Jana Kolarza (prywatnie tatę Adasia), który pracuje  w ENEI Elektrowni Połaniec. Przedszkolaki obejrzały film pt. „Oszczędzaj energię z Krzysiem Elektrykiem”, który w bardzo przystępny sposób wyjaśnił im, jak działa prąd i skąd bierze się w naszych domach. Aktywnie uczestniczyły w lekcji, odpowiadały na pytania i chętnie włączyły się w zabawy badawcze pod okiem specjalisty. Pan Jan zaprezentował swój strój, a także akcesoria potrzebne mu do pracy: buty dielektryczne, rękawice, kask ochronny, maskę i okulary ochronne.  Zwrócił uwagę,  że prąd jest bardzo potrzebny, ale jednocześnie niebezpieczny i nieumiejętne obchodzenie się z nim grozi utratą zdrowia. Bardzo dziękujemy Panu Janowi za bardzo ciekawą lekcję, pełną wrażeń i nowych doświadczeń oraz za upominki dla dzieci.