Już 25 lat

8 czerwca w BSCK odbył się koncert przedszkolaków z P.P.Nr 3 w Busku – Zdroju pod hasłem ” Już 25 lat „
Zaproszenie na srebrny jubileusz przyjęli :

1. Pan Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas,
2.Pan Burmistrz M i G – Waldemar Sikora wraz z małżonką,
3. Pani Naczelnik Wydziału Oświaty – Jolanta Maj,
5.Pani Bogumiła Gąsior- Pierwsza dyrektorka przedszkola,
6. Pan Dyrektor ZOPIS -Jerzy Radziwolski,
8. Pan Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Krzysztof Czerwiński,
9. Pan Dyrektor – Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych – Tomasz Hałatkiewicz,
10. Pan Wiesław Bysiecki – leśniczy z Nadleśnictwa Chmielnik ,
11. Pan Robert Bujny – zastępca Komendanta Straży Pożarnej ,
12. Pan major WKU – Waldemar Sroka,
13.Pan Komendant Powiatowej Policji – Adam Równicki,
14.Pan Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego- Adam Gadawski i jego zastępca Teresa Leszczyńska,
16.Pan Dyrektor BSCK – Robert Dąbal,

Uroczystość otworzyła P.dyr. Barbara Szostak w dalszej części głos zabrał P.Burmistrz składając podziękowania za dotychczasową pracę oraz wręczył dla dzieci prezenty i słodkości, podkreślił , iż sukcesem przedszkola jest dobrze układająca się współpraca z rodzicami jak również z różnymi instytucjami lokalnymi wspierającymi działalność przedszkola.Rodzice, przedstawiciele różnych instytucji, absolwenci przedszkola złożyli podziękowania na ręce P. dyr i Pana Burmistrza gratulacje oraz kwiaty , za przekazywanie wiedzy i umiejętności trud i wychowanie najmłodszego pokolenia, wpajanie dzieciom ważnych wartości, takich jak : patriotyzm, odpowiedzialność, szacunek dla drugiego człowieka .Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas również dla przedszkolaków przygotował prezenty i podkreślił jak ważny dla dzieci jest pobyt w przedszkolu, zaznaczył, że przedszkole jest dla dziecka kuźnią jego przyszłości, a w życiu dorosłym pozostaje najpiękniejszym wspomnieniem .
Dzieci swój koncert rozpoczęły Krakowiakiem , natomiast 3 – latki na scenie zamieniły się w rozkoszne kotki, dzieci z oddziału zamiejscowego w Kołaczkowicach – zielone żabki, 4 – latki to sportowcy w barwach biało – czerwonych, kolorowo i bajecznie prezentowała się również druga grupa 4 – latków jako kucharze. lekko i zwiewnie jako motyle prezentowały swoje umiejętności
5 – latki , 6 – latki to skoczni górale oraz druga grupa 6 – latków – deszczowe kropelki, które zauroczyły licznie zgromadzoną publiczność , następna grupa 5 – latków to murzynki prezentujące rozkoszną Sambę.
Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę pt ” Bo nasze przedszkole to jedna rodzina”- bardzo licznie przybyli goście włączyli się również do wspólnego śpiewania.

Skip to content